DS.

MENU

DS.

M

Další odkazy

O nás

Kariéra

Reference

Blog

Kontakt

Proč mít SSL certifikát na webstránce

03.03.2021

SSL (Secure Socket Layer) je technologie, která šifruje informace mezi hostingem a prohlížečem, kde dochází k výměně citlivých dat. Certifikát také dokládající zabezpečenost webových stránek pro webové prohlížeče.


Pokud je webstránka zajištěna s HTTPS se v řádku při URL adrese zobrazuje zámek s informací o zabezpečení webu. Stránka, která používá připojení HTTP, je v prohlížeči označena jako nezabezpečená.

 

Jaké jsou výhody HTTPS?

 

Bezpečnost

Protokol HTTPS poskytuje ochranu při přenosu informací mezi zákazníkem a vaším webem. Tím zabráníte krádeži osobních údajů nebo hesel. Pokud chcete odeslat formulář na nezabezpečenou stránku, hledač vás upozorní a stránka vypadá nedůvěryhodně.

 

Ochrana obsahu

Pokud není mezi webem a návštěvníkem nezabezpečené spojení, může být zdrojový kód takové stránky snadno napadnutelný.

 

Důvěryhodnost

 

Webové stránky s platným certifikátem prohlížeče označují jako „zabezpečené“. Naopak pokud certifikát nemají označený jako „nezajištěný“ nebo „nebezpečný“.

 

Zlepšení SEO

 

Vyhledávač Google upřednostňuje zabezpečené webové stránky při zobrazování výsledků vyhledávání. Přidání SSL certifikátu na váš web vám může pomoci posunout se na vyšší pozice.

 

Chci přejít na HTTPS

Pokud chcete i vy začít používat šifrované HTTPS spojení budete potřebovat vygenerovat na vaši webovou stránku SSL certifikát.

 

Závěr

Máte zájem zvýšit návštěvnost vaší webové stránky pomoci SEO? Rádi s vámi začneme spolupracovat na vašem projektu. Neváhejte nás kontaktovat. Máme dlouholeté zkušenosti.

Získejte bezplatnou konzultaci.

Posuňte vaše online podnikání na vyšší level

Autoři

Dominika Jagelková

Dominika Jagelková

Pin It on Pinterest