DS.

MENU

DS.

M

Další odkazy

O nás

Kariéra

Reference

Blog

Kontakt

Internet a 12 nápadů na podnikání

02.24.2021

Internet v dnešní online době vyhrává, už nutně nepotřebujete k podnikání kamennou kancelář. Postačí i počítač s přístupem na internet a hlavně dostatek sebedůvěry s pořádnou dávkou trpělivosti. Ušetří se tak nemalé náklady na provoz kanceláře, což je také plusem, když začínáte podnikat a nemáte k dispozici neomezený rozpočet. V tomto článku Vám poradíme, jak být úspěšný v internetovém podnikání. Viz pár tipů, v čem by se dalo podnikat na internetu se ziskem.

Virtuální asistentka na internet

Jelikož podnikání prostřednictvím internetu je stále populárnější, tak ani profesionální sekretářka, která pracuje z domu, není ničím neobvyklým. Měl by to být profesionál v administrativě, sociální a technické pomoci podnikatelským subjektům. Náplň její / jeho práce může být různá v závislosti na zaměření firmy, resp. jeho / její zkušenosti.

Copywriting – psaní textů

Pokud patříte k lidem, kteří ovládají na 100% gramatiku, pravopis, stylistiku a napsání textu Vám nezabere příliš času, tak byste měli zvážit práci profesionálního tvůrce textů – copywritera. To, jak se prezentuje firma, resp. podnikatel v písemné sféře, je také velmi dôkežité a svědčí io kvalitě dané společnosti. Podnikatelé často nemají čas na psaní textů, tak nechávají tvorbu článků, manuálů, statusů na Facebooku, či mailů na člověka, který je v této oblasti jako ryba ve vodě.

Lokalizace a překlad

Překládání je jednou z dobře placených a žádaných služeb, neboť vzniká stále více mobilních aplikací, či webových stránek, které se používají celosvětově.

Vlastní magazín, blog

Vydělávat pomocí vlastního magazínu, zda blogu je také jednou z možností, jak podnikat prostřednictvím ineternetu. Smyslem takového typo podnikání je psaní článků, které zaručí vysokou návštěvnost a tím pádem jsou to stránky, kde je vhodné umístit placenou reklamu, z níž plynou zisky pro majitele blogu / magazínu. Nicméně je to poměrně zdlouhavý proces.

Specializovaný e-shop

Prvním krokem k úspěšnému e-shopu je nabízet takové zboží, o které je zájem a zejména najít dodavatele s přijatelnými cenami. V zahraničí je běžným tzv. drop shipping – maloobchodník nabízí produkty veľkoobchdného prodejce, aniž měl dané zboží ve skladu. Maloobchodník prodává zboží tak, že objednávky směřují přímo velkoobchodníkovi, který dodává zboží přímo kupujícím.

Hand-made produkty na Internetu

I podnikání s vlastní tvorbou může být docela zajímavé a úspěšné. Je třeba si jen vybrat, co budete vyrábět, nabídnout originalitu za rozumné ceny a věřit si. Český portál Fler a slovenský Sasha jsou dobrým příkladem prodeje hand-made výrobků z pohodlí domova. Nemusíte mít tedy ani vlastní e-shop, stačí se jen registrovat na podobně zaměřených portálech.

Nezávislej IT profesionál pro Internet

Pokud se vyznáte v tvorbě web stránek a e-shopů, web designu, vývoji aplikací pro android nebo IOS, tak můžete poskytovat tyto služby.

Korektury textů na Internetu

Napsat kvalitně a bezchybně text není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Musí být nejen obsahově poutavý, optimalizovaný pro vyhledávače, ale hlavně gramaticky a stylisticky propracovaný, dobře čitelný pro běžné uživatele. I poskytování korektur textů je jednou z možností, jak nastartovat svůj online byznys na internetu.

Tvorby prezentací

Ovládání prezentačních programů typu PowerPoint, zda Google Slides není pro každého člověka poutavou činností. Mnoho učitelů i lektorů má sice dobře vyjadřovací schopnosti, kvalitní výukové materiály, ale buď nemají čas dát je do online podoby, nebo to prostě nevědí.

Online kurzy

vynikáte v nějaké činnosti? Tak se podělte o své zkušenosti prostřednictvím kurzů na internetu. Pro některé lidi je lépe vidět pracovní postup, jak o něm číst. Můžete vzdělávat své potenciální klienty v různých oblastech, ať už je to kurz cizího jazyka, vaření, focení, počítačové kurzy.

Plánování událostí, akcí

Uspořádat svatbu, rodinnou oslavu, či firemní setkání může být také náplní Vaší podnikatelské činnosti. Lidé na to nemají čas a některým dělá problém zkoordinovat celou akci od A po Z. Sladit termíny, objednat jídlo, místnost nebo se postarat o kvalitní program může být také náplní Vaší práce přes Ineternet z pohodlí domova.

Poradce, kouč

Existuje mnoho sfér, v nichž si lidé potřebují dát poradit např. právní a finanční rady, tipy na hubnutí, vaření apod. Avšak měli byste pamatovat na to, že v dané sféře, v níž jdete lidi motivovat a radit jim, byste měli mít nejen bohaté znalosti, ale i zkušenosti. Empatický přístup a komunikační schopnosti na vysoké úrovni by měly být také samozřejmostí.

Závěr

Máte zájem zvýšit návštěvnost vaší webové stránky pomoci SEO? Rádi s vámi začneme spolupracovat na vašem projektu. Neváhejte náskontaktovat. Máme dlouholeté zkušenosti.

Získejte bezplatnou konzultaci.

Posuňte vaše online podnikání na vyšší level

Autoři

Dominika Jagelková

Dominika Jagelková

Pin It on Pinterest