DS.

MENU

DS.

M

Další odkazy

O nás

Kariéra

Reference

Blog

Kontakt

Woocommerce a jaké jsou jeho výhody pro vaše online podnikání

Woocommerce - pro vaše online podnikání
02.01.2021

Pokud vás zajímá co je WooCommerce, pravděpodobně již víte co je WordPress (pokud ne, tak si přečtěte náš článek zde). Ve zkratce WooCommerce je WordPress plugin, kterým přidáte funkci e-commerce, čili online obchodu. Tím pádem můžete mít na své WordPress webu e-shop, kde můžete prodávat různé produkty.

Vznik e-shopového řešení pro WordPress

WooCommerce vnikl v roce 2011 jako řešení pro ty, kteří si chtěli otevřít vlastní online obchody, rychle a jednoduše. Jednoduše nainstalujete na pár kliknutími a nabízí komplexní řešení. Momentálně ho využívá přibližně 28% online obchodů a je poskytován zdarma. Kromě toho se k němu dají přidávat další placené pluginy, které zlepší váš online obchod. Také je kompatibilní s WordPress a protože ho vytvořili WooThemes funguje skvěle s většinou WordPress témat.

Výhody

Woocommerce Výhodou je, že všechna důležitá data nechává ve vašich rukou. Máte pod kontrolou data o svých zákaznících, jejich nákupech a celkového výkonu vašeho e-shopu. Také máte kompletní kontrolu nad svými produkty. Můžete přidávat takové množství produktů, jaké jen chcete, dokonce máte na výběr, zda ukážete svým zákazníkům, kolik produktů je na skladě.

Pokud chcete, aby vás systém e-shopu notifikoval o nízkém množství produktů na skladě, stačí si to jen nastavit. WooCommerce umožňuje prodávat různé druhy produktů, od fyzických přes produkty ke stažení či produkty třetích stran, například s využitím affiliate odkazů.

WooCommerce má skvělé možnosti i v části – KOŠÍK. Umožňuje přijímat platby přes dobírku, převodem na bankovní účet, přímo kreditní kartou nebo přes PayPal. Máte možnost nastavit si menu, ve kterém budou zákazníci platit, vybrat si země, kterým umožňujete nákup a podobně. Zajímavá funkce pro online obchod, který chce fungovat mezinárodně je geo-lokace a automatické daně. WooCommerce k ceně připočte vždy správnou daň podle konkrétní země.

Podobně jako při platbě, WooCommerce umožňuje vybrat si z několika způsobů dopravy. WooCommerce kalkulačka pro výpočet dopravy je také skvělým pomocníkem, aby si vaši zákazníci mohli vypočítat přesnou cenu dopravy na jejich adresu. Jelikož WooCommerce funguje skvěle na WordPress, má i jeho benefity, jako například optimalizaci SEO.

Kromě dobrých SEO základů ve WooCommerce dají snadno tvořit slevové kódy a kupony. Také můžete povolit svým zákazníkům přidávat recenze. Také je dobře optimalizován pro mobilní uživatele, stejně jako samotný WordPress. Uživatelů, kteří nakupují přes smartphony je každým rokem více a proto musí být i váš online obchod připraven na tento trend.

Díky různým reportům, které nabízí, máte možnost analyzovat růst svých prodejů, návštěvnost a trendy. Pomocí těchto dat budete vědět lépe připravit nové strategie. Chcete-li zákazníkům usnadnit proces objednávání, umožněte jim vytvořit si účet přímo na vašem webu. Když je zákazník přihlášen, nemusí vypisovat žádné kontaktní údaje a může přejít rovnou k platbě. Chcete od WooCommerce ještě více funkcionality? Stačí nainstalovat další pluginy. Dodatečných pluginů je již přes 450.

Závěr

Máte zájem o funkce na míru, nastavit Váš eshop aby fungoval jako hodinky či vytvořit šablonu pro Váš eshop neváhejte nás kontaktovat. Máme dlouholeté zkušenosti s Woocommerci.

Získejte bezplatnou konzultaci.

Posuňte vaše online podnikání na vyšší level

Autoři

David Pavlovič

David Pavlovič

Tvorbě webových stránek se věnuji od teenagerovského věku a prvotní hobby přerostlo ve vášeň, kterou jsem nadále dlouhodobě rozvíjel u vlastních projektů i projektů pro lidi ze svého okolí. Až po narození dcery se zrodila myšlenka přetavit své bohaté a dlouholeté zkušenosti do profesionální digitální agentury Dreamspace.cz.

Pin It on Pinterest