DS.

MENU

DS.

M

Další odkazy

O nás

Kariéra

Reference

Blog

Kontakt

10 top knih osobního rozvoje, které stojí za to si přečíst

Dream space - Digitální agentura
11.17.2020

Během posledních několika let vzniklo velké bum okolo osobního rozvoje např. Wim Hoff metoda, kterou mnozí odborníci doporučují v boji proti úzkosti a syndromu vyhoření, ale také k fyzickému zdraví. Náš osobní rozvoj lze snadno začlenit do své každodenní rutiny. Proto jsme sestavili top 10 knih Osobního rozvoje, které stojí za to si přečíst.

Díky osobnímu rozvoji můžeme pomoci snížit stres, zlepšit svoje zdraví, svojí produktivitu, zlepšit vztahy, zdokonalit se v učení a svých silných stránek.

Procvičování metod v osobním rozvoji je především o vytváření pozitivních návyků, které vás každý den posouvají ve vašich cílech.

Jaké jsou top 10 knih osobního rozvoje? Pojďme se společně na to podívat.

1. Škola pokojného bojovníka – Dan Millman

Millmanova filozofie pokojného bojovníka si získala statisíce příznivců po celém světě.  Škola pokojného bojovníka rozvíjí fyzické tak duchovní zdraví a přináší ovšem víc než jen další návod, jak by měl člověk cvičit, ale také probouzí v nás bojovníka, co je odvážný poznat sama sebe. .

Cena: 249 Kč | Více informací

2. Ukliďte si v hlavě – Puddicombe Andy

Andy Puddicombe je uznávaný odborník na meditaci a bývalý buddhistický mnich. Andy je zakladatelem Headspace.com, populární aplikace meditace, snížení stresu a k celkovému zlepšení psychickému zdraví.  Tato kniha seznamuje každého jedince s meditací a pomáhá jim začít aplikovat její principy na jejich životy pro větší vnitřní mír.

Pokud chcete snížit stres a soustředit se na svůj život a kariéru, spárování Puddicombeho knihy s aplikací Headspace by pro vás mohlo být skvělou kombinací.

Cena okolo: 160 Kč  | Více informací

3. Nová země – Eckhart Tolle

Echkart Tolle duchovním průvodce a člověk, který inspiroval miliony lidí a pomohl jim objevit svobodu a radost ze života v přítomném okamžiku. V Nové zemi rozvíjí své působivé myšlenky, aby ukázal, že překonání našeho egoického stavu vědomí je důležité nejen pro osobní štěstí, ale je také klíčem k ukončení konfliktů…

Doporučuji také shlédnout jeho videa na youtube kanále

Cena okolo: 300 Kč | Více informací

4. o 10% šťastnější – Dana Harrisa

Člověk který dostal panický záchvat v přímém přenosu Tv pořadu v USA . Prostřednictvím duchovní cesty, která otevírá oči, se Dan naučil, jak uklidnit otravný hlas v jeho hlavě meditací. Jeho příběh čerpá ze zkušeností a interakcí s neurovědy a duchovními vůdci z různých prostředí. Svojí cestu vypraví velmi vtipně.

Pokud hledáte jednu z nejlepších knih o rozvoji a přítomném okamžiku, která čerpá z osobních zkušeností, podívejte se na tuto.

Cena: Zdarma – 50 Kč | Více informací

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učitele

Osud nám často posílá do cesty neočekávaná setkání, která poznamenají celý náš život. To se stalo i autorovi knihy, když se po dvaceti letech znovu setkal se svým bývalým profesorem Morriem Schwartzem, moudrým, trpělivým a vnímavým mužem, který mu kdy-si ukázal cestu, kterou se může vydat, a pomohl mu začít vnímat svět z jiného úhlu, než byl zvyk­lý.

„Jakmile se naučíte, jak umírat, naučíte se, jak žít.

Cena: až 200 Kč | Více informací

6. Timothy ferris – Čtyřhodinové tělo

Čtyřhodinové tělo není další knihou o životosprávě a tělesné kondici. Obsahuje kolektivní moudrost stovek špičkových sportovců, desítek lékařů a tisícovky hodin osobních experimentů, nad nimiž zůstává rozum stát. Od olympijských tréninkových středisek po neoficiální laboratoře, od Silicon Valley po Jihoafrickou republiku hledal Tim Ferriss odpověď na klíčovou otázku:
Jak s co nejmenším úsilím dosáhnout těch nejlepších výsledků při zdokonalování lidského těla?

Cena: až 799 Kč | Více informací

7. Paradox šimpanze – Steve Peters

Lidskou mysl ovládají racionální a logický Člověk a emocionální Šimpanz, který dokáže být vaším nejlepším přítelem, nebo nejhorším nepřítelem – v tom je paradox Šimpanze.

Jednoduchý model fungování lidského mozku. Člověk dost pochopí sám sebe a může pomoci k větší empatii vůči chování ostatních.

Cena: ?

8. Pozitivní leader – Jan Muhlfeit

Jak energie a štěstí pohánějí špičkové týmy na cestě k úspěchu

Věděli jste, že pozitivní přístup navyšuje produktivitu až o jednu třetinu? Bývalý prezident evropského Microsoftu, Jan Mühlfeit, shrnul své mnohaleté zkušenosti ve vedení lidí do čtyř kroků. Odhalte, jak inspirovat vlastní tým, jak dosáhnout vytyčených výsledků a přitom si zachovat rovnováhu mezi úspěchem a štěstím. Zjistěte jak se zbavit stresu a negativismu a odemkněte potenciál u sebe i u lidí, kteří vás obklopují.

Cena: až 250 Kč | Více informací

9. Nástroje titánů – Tim Ferriss

Návyky a taktiky výjimečných osobností, miliardářů a světových ikon. Kniha je rozdělena do tři kategorii Zdraví, Bohatství a moudrost.
Určitě každý najde v této knize inspiraci pro vytvoření nových pozitivních návyku, které mu jistě pomohou zlepšit svoje zdraví, produktivitu či psychické zdraví.

Cena: až 900 Kč | Více informací

10. Svět bez stížností – Will Bowen

Tato skvělá knížka Vám odhalí, co se skrývá za stěžováním, proč je stěžování tak destruktivní.
Ukáže Vám cestu, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat také ostatní a originálním způsobem Vám otevře dveře do světa bez stížností.

Cena: až 250 Kč | Více informací

Existuje tolik neuvěřitelných knih o osobním rozvoji a za mě jsem uvedl top 10 v tuto chvíli pro mě.

Jaké jsou nejlepší knihy osobního rozvoje, které by jsi doporučil ty? Sdílejte je s námi v komentářích!

Získejte bezplatnou konzultaci.

Posuňte vaše online podnikání na vyšší level

Autoři

David Pavlovič

David Pavlovič

Tvorbě webových stránek se věnuji od teenagerovského věku a prvotní hobby přerostlo ve vášeň, kterou jsem nadále dlouhodobě rozvíjel u vlastních projektů i projektů pro lidi ze svého okolí. Až po narození dcery se zrodila myšlenka přetavit své bohaté a dlouholeté zkušenosti do profesionální digitální agentury Dreamspace.cz.

Pin It on Pinterest